Podkrovie

Na zateplenie podkrovia, pri nových konštrukciách a pri rekonštrukciách je veľmi dôležité vykonať efektívnu izoláciu, ktorou minimalizujeme výkyv teplôt počas chladných a horúcich dní. Dôležitým aspektom je ochrana krovu proti vlhkosti a výborná akustická bariéra.

Najrozšírenejšie materiály používané na izolovanie podkrovia sú minerálna vlna a polystyrén. Pri použití týchto uvedených materiálov dochádza k množstvu nevýhod:

  • Treba použiť dve vrstvy materiálu, čím znižujeme objem miestnosti.
  • Dlhodobá práca a vysoké pracovné náklady.

Pri zateplení podkrovia je najlepšou dostupnou izoláciou striekanie polyuretánovej peny.

striekanie-pur-penovej-izolacie

Na podkrovie aplikujeme mäkkú PUR penu, ktorá je paropriepustná, má otvorené bunky, čo umožňuje budove prirodzene dýchať a zároveň poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu. Striekaná izolácia zabraňuje problémom spojenými s kondenzáciou vlhkosti a stratou izolačných vlastností na niekoľko desaťročí. Pena po aplikácii 100-násobne zväčší svoj objem, tým dokonale vyplní celý priestor medzí krokvami bez prasklín a trhlín. Správne aplikovaná penová izolácia 100% eliminuje výskyt tepelných mostov, čím chráni pred tepelnými stratami a tvorbou plesňových húb škodlivých pre zdravie.

Aby sme to zhrnuli, aplikácia striekanej polyuretánovej peny s otvorenými bunkami v podkroví: je najúčinnejšie riešenie izolácie, ktoré má za následok najmenšie tepelné straty a radikálne úspory spojené s vykurovaním v zime a chladením v lete. Ľahko a rýchlo sa aplikuje nástrekom bez zaťaženia stavebnej konštrukcie. Je zdravotne nezávadná, kvôli nedostatku tepelných mostov, bráni vzniku plesní a mechanicky posilňuje štruktúru podkrovia.